Kodėl maratonus organizuoja bankai, o aukštakulnius ant podiumo pakeitė sportbačiai?

„Šiandien visi tapo sportininkais“, – taria man kolega, pažiūrėjęs į savo „Facebook“ sieną.

Iš tiesų, kiekvieną kartą įsijungus socialinės medijos kanalus, matau, kaip draugai ir pažįstami vietoj nuotraukų iš penktadienio vakarėlių, deda maratonuose įveiktų kilometrų rezultatus. Vieni bėga, kiti plaukia, treti pluša Vingio parke.
Neveltui sportas jau nuo antikos laikų laikomas stiprybės, jėgos ir sėkmės simboliu. Tas saldus pergalės skonis, noras laimėti ir būti išskirtiniu, suteikia sportui neįtikėtiną galią aplink save burti mases žmonių. Iš tiesų, sportuoti šiandien tampa madinga.
Ir apie tai kalba visi, kas netingi. Būtent dėl būvimo nuolatiniame dėmesio centre, prekės ženklai kaip niekada nori būti šio reiškinio dalimi ir pasiekti auditoriją, kuri iki tol nekreipė į juos dėmesio.
Panagrinėkime, kaip visa tai vyksta?

Bendradarbiavimas su sportininkais. Niekas nepaneigs, kad šiandien sportininkai turi tiesioginį eterį bendraudami su gerbėjais. O būtent šie yra pagrindinė sporto prekių ženklų auditorija. Taigi, nori būti matomas, tačiau labai gerai supranti, kad tiesioginė reklama pirkėjus užknisa juodai? Investuoji į santykių kūrimą, komunikuoji prekės ženklo vertybes ir tiki, kad tavo pasirinktas sportininkas tvirtai atstovaus prekės ženklą bendraudamas su auditorija.
Socialinės žiniasklaidos įtaka. Nuotraukos ar vaizdo įrašai iš treniruočių stovyklų braukiant prakaitą, laimės ašaros įveikus savo pirmąjį maratoną, ar skausmo iškreiptas veidas, kuomet iki pergalės trūko vos vieno taško… Tokios užfiksuotos akimirkos neabejotinai susilaukia daugybės visuomenės dėmesio, tūkstančių mygtuko „Like“ ir „Share“ paspaudimų bei komentarų. Auditorija nori tikrų ir nesuvaidintų emocijų, o jas lengviausia perduoti komunikuojant socialinės žiniasklaidos tinkluose. Tai greičiausias būdas realiu laiku pasiekti savo vartotoją ir perduoti žinutę: „Ar matei, greičiausias pasaulio bėgikas olimpines žaidynes laimėjo avėdamas šio prekės ženklo batelius. Nori būti kaip jis?“
Mados ir sporto draugystė. Linija tarp mados ir sporto šiandien yra beveik išsitrynusi. Per aukštosios mados kolekcijų pristatymus modeliai žengia avėdami sportiniais bateliais ar vilkėdami sportinius kostiumus. Garsūs mados dizaineriai kuria atskiras drabužių linijas bendradarbiaudami su sporto prekių ženklais, o žymiausi pasaulio muzikos atlikėjai pristato sėkmingiausias kolekcijas. Kodėl mada ir sportas eina išvien ir pasiekia stulbinančių rezultatų?
Viena iš priežasčių – jau kelis metus gyvuojanti tendencija, kuomet sportinė aprangą, avalynė ar aksesuarai užkariauja mados pasaulį. Šiuo metu savotišku statuso simboliu tapo aukštos kokybės, dizainerių sukurtų sportinių drabužių ir avalynės dėvėjimas ne tik treniruočių, bet ir laisvalaikio metu. Vartotojai pageidauja, kad drabužiai ar avalynė būtų stilingi, bet tuo pačiu išlaikytų funkcionalumą. Taigi, win-win situacija.
Mados prekių ženklai komunikuoja, kad stilius ir komfortas dera vienoje vietoje, o sporto prekių ženklai šypsosi, nes pagaliau ir jiems pavyko užkopti į mados olimpą ir gauti šių, galbūt niekada į sporto salę neįžengsiančių pirkėjų dėmesį.
Ir pabaigai, visame pasaulyje sveikatingumo sektorius vertinamas 3,4 trilijono dolerių. Tai yra tris kartus daugiau nei visa farmacijos pramonė. Todėl sparnuota fraze „sveikame kūne, sveika siela“ šiandien įgauna ypatingą prasmę.

Gauk naujienas pirmas!

Stebime komunikacijos pasaulio naujienas ir tendencijas. Visa tai pakuojame į mūsų naujienlaiškį. Nori jį gauti? Įrašyk savo el. pašto adresą. Kitkuo pasirūpins INK‘ai.

    Tai įvyko – INK naujienlaiškis jau žino kelią iki tavo pašto dėžutės. Ačiū! Geri darbai grįžta gerais laiškais.