5 filmai apie komunikaciją, kuriuos turi pamatyti

Kartais apie komunikaciją sunku komunikuoti, nes nežinai, nuo ko pradėti ar kaip tai parduoti.

Kita vertus, yra tikrai ne vienas sėkmingas atvejis, kai pasakotojo funkciją sudėtingomis temomis kuo puikiausiai atlieka gerai sulipdyti filmai. Ne išimtis ir komunikacija, apie kurią taip pat sukurtas ne vienas filmas. Bet kam žiūrėti juos visus, kai galima dėmesį skirti tik patiems įsimintiniausiems?..
Pristatome penkis filmus apie komunikaciją, kurie leis pasitikrinti sukauptas žinias ar pasisemti idėjų.

1. „Kandidatas“ (The Candidate), 1972 m.

Nors senas, bet šis filmas net ir šiandien gerai parodo, ką galima padaryti tikslingai naudojant komunikaciją. Net kai esi vienas. Juostos fabula paprasta: Bilas Makėjus, kurį įkūnijo visiems gerai žinomas Robertas Redfordas, kandidatuoja į JAV Senatą. Jis yra iš Kalifornijos ir neturi nė menkiausio šanso nugalėti. Gerai tai žinodamas, Bilas Makėjus nusprendžia pagerinti savo šansus imdamasis to, ką šiandien įprasta vadinti gerai išsukta politine komunikacija.
Filmas ne tik žiūrovams atskleidė politikos bei politinės komunikacijos užkulisius, bet ir pelnė Oskarą už geriausią scenarijų.

2. „Uodega vizgina šunį“ (Wag the Dog), 1997 m.

Šis filmas – klasika. Taip pat jis pirmiausiai ateina į galvą, kai paprašai ko nors rekomenduoti filmą apie komunikaciją. Jame visiems suprantamai išparceliuojama istorija apie JAV prezidento sekso skandalą, kuris išeina į viešumą prieš pat jo perrinkimą. Susidariusioje situacijoje jis griebiasi sumanaus veiksmo: karo Albanijoje sufabrikavimas, nukreipiantis žiniasklaidos bei visuomenės dėmesį ir išaukštinantis prezidentą, prieš TV ekranus pasiūlantį realų bei veiksmingą karo sprendimą
Daug kartu lietuviškos televizijos kanaluose svečiavęsis filmas savo laiku buvo nominuotas dviem Oskarams. Filme vaidina ekrano liūtai Dustinas Hoffmanas ir Robertas De Niro.

3. „Dėkui, kad rūkot!“ (Thank You for Smorking), 2005 m.

Patraukli satyra apie Aarono Eckharto įkūnytą stambios tabako kompanijos atstovą Niką Neilorą. Filmo herojus su pasimėgavimu skatina rūkymą ir tai daro efektyviai, tačiau tuo pat metu stengiasi išlikti geru tėvu bei sektinu pavyzdžiu savo dvylikamečiui sūnui. Siužetinė linija čia gana šokli ir vietomis nestinga nereikalingų emocionalių intarpų, tačiau kaip veikia lobizmas ir ką gali žmogaus išmoningumas bei pagal paskirtį naudojamas liežuvis – parodoma be priekaištų.
Ši juosta pretendavo laimėti du Auksinius gaublius. Filmą „Dėkui, kad rūkot!“ taip pat mėgsta paminėti tie, kas dirba ar ilgiau draugauja su viešaisiais ryšiais.

4. „Džeris Magvairas“ (Jerry Maguire), 1996 m.

Filmas apie komunikaciją, geriausiai subalansuotas tam, kad jį galėtum žiūrėti su širdies drauge ar draugu. Nors čia ir skiriama nemažai dėmesio svarbiai komunikacijos idėjai – geriau turėti mažiau klientų, bet skirti jiems daugiau savo laiko – paraleliai filme plėtojama visai vykusi ir ne lėkšta meilės istorija tarp pagrindinių juostos herojų. Nesaldžiai graži Renée Zellweger ir saldžiai gražus Tomas Kruzas šį filmą puikiai subalansuoja.
Vieno sportininkais besirūpinančio agento pokalbis su savo sąžine apie komunikaciją buvo įvertintas vienu laimėtu Oskaru. Tiesa, jis teko antraplanio vaidmens atlikėjui aktoriui Kuba Gudingui jaunesniajam.

5. „Džounsai“ (The Joneses), 2009 m.

Filmų penketuką užbaigiame juosta apie nuostabią amerikiečių šeimą, kuri vieną dieną atsikelia į naują miestą. Greitai šią šeimą pamėgsta visa kaimynystė, tačiau tuo pačiu visi ima šeimos nariams ir pavydėti. Vėliau paaiškėja, kad visa tai tėra marketingo kampanija tam, kad konkrečioje kaimynystėje pristatyti ir paskatinti keleto prabangių prekės ženklų pardavimus. Paradui šiame filme diriguoja buvusi serialo „X-Failai“ žvaigždė Davidas Duchovnis.
Šis filmas nepelnė jokių pasaulinio garso apdovanojimų, bet užtai pelno mūsų rekomendaciją.

Gauk naujienas pirmas!

Stebime komunikacijos pasaulio naujienas ir tendencijas. Visa tai pakuojame į mūsų naujienlaiškį. Nori jį gauti? Įrašyk savo el. pašto adresą. Kitkuo pasirūpins INK‘ai.

    Tai įvyko – INK naujienlaiškis jau žino kelią iki tavo pašto dėžutės. Ačiū! Geri darbai grįžta gerais laiškais.