Ar Naujais metais verta įkurti kambarį antram broliui Youtube?

Lietuvos įmonių kraustymasis į socialinės medijos kanalus šiais metais vyko kaip niekada sparčiai. (soc. medija Lietuvoje dažniausia suprantama Facebook vardu, gal kartais pasitaikančiu LinkedIn).

Vienos įmonės spėjo tik apsižvalgyti – savo pastangomis pirko reklamą, žaidė Like&Share konkursėlius, vis klausė ir klausė savo fanų, „ką manote Jūs“ vienu ar kitu klausimu, nuoširdžiai pildė LinkedIn profilius. Tuo tarpu kitos įkurtuvių klausimais samdė agentūras – jos išpuošė puslapius gražiais vizualais, kūrė video turinį, o pas save apsilankyti fanus kvietė pasitelkdamos tikslingai suplanuotą reklamą. Kai namai daugiau ar mažiau sutvarkyti, žengiant į kitus metus vis aplanko mintys, o ką daryti toliau? Gal pasiremontuoti, pagražinti puslapį, o gal reikia naujo kambario, kur būtų galima komunikuoti (juk tarp visų naujakurių darosi šiek tiek ankšta). Čia ir prasideda antro brolio YouTube istorija…
O kodėl antras? Nes pirmaujantis soc. medijos kanalas Facebook tiesiog atrodo paprastenis ir naudingesnis verslui. Trys mygtuko paspaudimai ir jau turi savo puslapį, dar keli pelės spragtelėjimai žiūrėk ir žinutę publikavai, fanui gali ir klausimą užduoti bei padiskutuoti.
Asmeninė tinklalapio naudojimosi patirtis leidžia lengviau orientuotis, rengiant įmonės komunikacijos planą šiame kanale, tad ir jausmas geresnis, kai aiškiai žinai, ką reikia paspausti. Iš pažiūros YouTube nei auditorijos kažko paklausi, nei aišku, ką ir kaip tavo turinys pasieks, o dar kiek pinigų kainuos susukti gerą video.
Visgi, realybė šiek tiek kitokia nei susidaryti įspūdžiai. Abu kanalai skiriasi tiek savo tikslais, tiek auditorija ir jos elgesiu.

  • YouTube yra antrasis didžiausias paieškos variklis po Google, ši asociacija kanalui suteikia SEO pranašumą. Lietuvoje – vienas populiariausių portalų, kuris savo lankomumu lenkia naujienų svetaines ir visas vietines video platformas (TVPlay, LNKGo t.t.), internautai yra nukreipiami į lokalizuotą versiją, kurioje skiriama daugiau dėmesio lietuviškam turiniui.
  • Mokamo paspaudimo reklama rodoma tik reikiamai tikslinei auditorijai, o tai leidžia lengviau apskaičiuoti grįžtamąją investicijų grąžą. Tai suteikia pranašumą prieš TV reklamą, juk didžioji dalis paslaugų ir produktų nėra skirti visai visuomenei.
  • Užuot gaudžius potencialų pirkėją, jis gali gaudyti įmonę! Asmuo, ieškodamas informacijos Google, gaus vaizdo įrašų pasiūlymus, kurie pirmiausia patraukia pelės paspaudimą.
  • Video turinyje aprašomasis tekstas visada gali turėti puslapio nuorodą, nukreipiančią internautą tiesiai į įmonės puslapį, kuriame yra paspaudimas „Pirkti dabar“.

Nugyvenus palankius soc. medijai metus, įsikūrus ar tik apsižvalgius, nevertėtų sustoti. Laikas pagalvoti apie kitų kanalų dailinimą. Video turiniui vis daugiau užkariaujant vartotojų širdis, įmonės turės pamąstyti apie žinutės perdavimą trumpai, aiškiai ir vizualiai. Tinkamas kanalas tam ir bus antrasis brolis YouTube.

Gauk naujienas pirmas!

Stebime komunikacijos pasaulio naujienas ir tendencijas. Visa tai pakuojame į mūsų naujienlaiškį. Nori jį gauti? Įrašyk savo el. pašto adresą. Kitkuo pasirūpins INK‘ai.

    Tai įvyko – INK naujienlaiškis jau žino kelią iki tavo pašto dėžutės. Ačiū! Geri darbai grįžta gerais laiškais.