Sutaupytas laikas keliaujant į ir iš darbo, lankstesnis grafikas, tyla ir ramybė vietoj blaškančio open space biuro – atrodo, kad su karantinu atėjęs darbas namuose turėjo tapti svajonės išsipildymu kiekvienam, norinčiam dirbti produktyviau ir turėti daugiau laiko sau.
Kelsiuosi aštuntą, dalį pietų pertraukos skirsiu mankštai, o jau penktą būsiu pabaigusi visus dienos darbus ir galėsiu ramiai skaityti knygą, sakiau karantino pradžioje. Dar pirmą savaitę sulaužiau visus sau duotus pažadus: iš lovos išsiridendavau likus penkioms minutėms iki rytinio susirinkimo, per pietus neretai užsižiūrėdavau serialą, o darbus baigdavau ir aštuntą, ir savaitgaliais – koks skirtumas, kada dirbti, jei vis tiek visą laiką sėdi namuose.
Tikiu, kad nesu vienintelė, kuriai dorotis su darbu namuose nebuvo taip jau paprasta. Juk produktyvumą lemia ne tik susikaupimas, bet ir gebėjimas tinkamai susiplanuoti darbus, atskaitomybė prieš kolegas ir netgi darbo ir laisvalaikio ribos, kurias šiomis dienomis nėra taip lengva apibrėžti. Tad įpusėjus aštuntai karantino savaitei dalinuosi išmoktomis pamokomis ir patarimais, kurie, jei ir nepadarys jūsų supermenais, tikrai padės dirbti bent šiek tiek produktyviau.
Gyvus susitikimus pakeitė vaizdo skambučiai, nemaža dalis dedlainų – nukelti, o tam, kad atsidurtumei savo namų biure, net nebūtina išlipti iš lovos. Patogu? Gal ir taip, bet visi šie dalykai tikrai neskatina produktyvumo.
Vienas dažniausių dalykų, visiškai užmušančių produktyvumą – mažas įsitraukimas. Tad jei matote, kad įprastus darbus atliekate daug lėčiau, o nuobodžias užduotis dažnai perkeliate į kitą savaitę, sprendimas paprastas – labiau įsitraukite ir prisiimkite daugiau atsakomybių.
Kiekvienai užduočiai turėkite aiškų dedlainą (net jei ir nėra svarbu, kada ji bus užbaigta) ir kalbėkitės su kolegomis apie projekto eigą. Įsivardinkite, ko iš savęs tikitės – jei norite išmokti ko nors naujo, galbūt dabar tinkamas laikas prisiimti daugiau atsakomybių? Ir įsijunkite kameras vaizdo skambučių metu. Pažadu, kad pagunda tuo metu pasitikrinti „Instagram“ srautą tikrai bus mažesnė.
Lankstesnis grafikas skamba gerai, kol netampa nuolatine darbo vakarais ir savaitgaliais priežastimi. Nors pagunda pasidaryti ilgesnę pietų pertrauką ar dalį darbų nudirbti iš anksto, pavyzdžiui, savaitgalį – gana didelė, išsitrynusios darbo ir laisvalaikio ribos neretai veda prie nuovargio ar perdegimo.
Nusistatykite aiškias darbo valandas ir suplanuokite, kokius darbus tuo laiku padarysite. Dirbdami nežiūrėkite televizoriaus ir neikite tvarkyti namų (net kelioms minutėms, nes pastarosios gali baigtis po kelių valandų, su vasaros sezonui paruošta drabužių spinta).
Žinoma, pertraukos būtinos, tačiau per jas stenkitės užsiimti tuo, ką galėtumėte daryti ir biure: išsivirkite kavos, pasigaminkite užkandį ar išeikite pasivaikščioti.
Karantinas tikrai nėra gera priežastis skirti mažiau laiko sau. Nors kiekvienas nori būti produktyvesniu ir šaunesniu darbuotoju, atėjus vakarui išmokti atsijungti nuo darbų – būtina. Susikurkite savo vakaro ritualą, kuriuo žymėsite pasibaigusią darbo dieną: tai gali būti ir vakarienė, ir skambutis mamai, ir virtuali jogos klasė. Jei turėsite planų vakare, daug didesnė tikimybė, kad kompiuterį išjungsite laiku, pailsėsite ir kitą dieną būsite dar produktyvesni.