Ne kartą kalbėdami su pažįstamais supratome, kad vienaip ar kitaip karantino laikotarpiu dirbdami iš namų net nepajaučiame, kaip vakarais prie kompiuterio užsisėdime ir padirbame ilgiau.
Atsakant į klausimą, kaip čia taip išeina, prieiname išvadą: ką čia labai ir veiksi, juk karantinas, geriau padirbėsiu truputį daugiau, keletą planuotų darbų į priekį pasidarysiu. Tyrimo, kiek ši situacija pažįstama kitiems, deja, kol kas nėra, tačiau jeigu nors truputį skaitydami šią įžangą palinksėjote galva, jums vertėtų „žiūrėti žemiau“.
Kas negerai, jei savo laisvą laiką panaudojame profesiniams įgūdžiams gerinti? Tikriausiai visiškai nieko bloga, nes tobulėti profesinėje srityje visada gerai. Tačiau nenorint, kad karantino metu darbas taptų laisvalaikiu, o laisvalaikis – darbu, verta rasti mėgstamą „popamokinę“ veiklą. Su nekantrumu kiekvieną dieną jos laukdami, nors trumpam nuvysime darbinius klausimus į šalį, o ir karantinas neatrodys toks nuobodus bei varginantis.
Gali atrodyti, kad pasiūlymų, ką veikti per karantiną, prirašyta sočių sočiausiai. Apie filmus, knygas, serialus, nuotolines konferencijas ar maisto gaminimą turbūt neverta nė užsiminti – tai greičiausiai patektų į karantino veiklų TOP 5. Vis dėlto yra ir kitų dalykų, kuriuos verta pamėginti ir galbūt priprasti, nes tai arba suteiks daug laimės, arba atneš ilgalaikę naudą ir suformuos įprotį, leidžiantį tęsti šią veiklą net ir karantinui pasibaigus.
Jėga! Pasibaigus darbui, eikite nuo kompiuterio, išveskite jį laukan, pažaiskite su juo ir išmokykite naujų triukų. Juk niekada augintiniai dar nebuvo tokie laimingi kaip per karantiną. O ir jums, visą dieną sėdintiems namuose įsitempus, šitoks laisvalaikis puikiai sumažins įtampą, prablaškys. Tik svarbu nedaryti to dieną, darbo valandomis, nes pasibaigus karantinui augintis šių privalumų nebeturės. Yra begalės smagių programėlių, kurios žingsnis po žingsnio aiškina, kaip reikėtų dresuoti savo augintinį ir išmokyti įvairiausių triukų. Visą dieną būdami namie nesudėtingai galime laikytis disciplinos ir išmokyti augintinį komandų nuo „sėdėk“ iki „atidaryk duris“. Viena tokių naudingų programėlių yra „Dogo“, kuria ypač paprasta naudotis – dažnai dresavimui reikia ne tik augintinio paklusnumo, bet ir mūsų kantrybės. Taigi veiklos su augintiniu po įtemptos darbo dienos yra vaistas nuo nuobodulio Nr. 1.
P. S. Tai jokiu būdu ne reklama, o tik noras pasidalyti smagiu atradimu.
Taip, tikriausiai dar nė viename patarimų, ką veikti per karantiną po darbo, sąraše nebuvo memų (angl. meme) žiūrėjimo. Galima galvoti, kad tai nenaudinga ir nereikėtų formuoti tokio įpročio. Vis dėlto tai vienas geriausių dalykų, kurį galime sau leisti karantino laiku, o internete sklandantys genialūs ironiški juokeliai, gebantys pašiepti kone kiekvieną absurdišką situaciją, yra gėris. Memai yra vienas greičiausių ir lengviausių būdų šiek tiek atsipalaiduoti ir nusišypsoti. Peržvelgę „Instagram“, „Reddit“ ar kitą memų portalą akimirksniu galime atsikratyti susikaupusios įtampos. Be to, laikinai šiuo metu atsiskyrus nuo savo draugų ir kolegų dalijimasis memais tampa puikiu būdu palaikyti ryšį be žodžių. Tad tai tikrai viena tų veiklų, kurią galime daryti kasdien ir pasigaminti daugiau laimės hormonų nei bandydami atlikti dar vieną papildomą užduotėlę darbui.
Jei tik turite nors kokį muzikos instrumentą, karantinas yra ideali proga išjungti kompiuterį ir pasibaigus darbo valandoms čiupti į rankas, tarkim, gitarą. Aišku, jei gyvenate bute, vertėtų pagalvoti apie savo kaimynus ir būti supratingiems muzikavimo valandų atžvilgiu. Pavyzdžiui, turiu kaimynę, besimokančią LMTA, o per karantiną jos grojimo pamokos padažnėjo 5 kartus. Tad girdėti „Žiedų valdovo“ garso takelį kasdien tampa taip įprasta, kad jau galima laukti akimirkos, kada prasidės visas koncertas. Šito daryti greičiausiai nereikėtų, bet viena ar dvi valandos po darbo su instrumentu rankose – išties naudinga ir įdomi veikla. Galop, neturint jokio muzikos instrumento, jį tikrai galima pasiskolinti. Juk visi turi tą vieną draugą, kuris „moka“ groti, tačiau jau 5 metus niekas jo nematė su šiuo instrumentu rankose.
Mokytis naujų kalbų per karantiną yra bene naudingiausias dalykas, kurį galima sugalvoti. Į savo išmanųjį verta įrašyti ir programėlę „Duolingo“, kuri įtrauks ir suteiks jūsų norimos išmokti kalbos pagrindus. Pasitreniruoti naujos arba pagilinti jau kadaise pradėtos mokytis kalbos žinias visada naudinga, o kas žino, gal ateityje pravers ir bendraujant su potencialiu klientu. Visiškai nesvarbu, ar kalbų mokslui esate imlūs, ar nelabai, – valanda kita po darbo, besimokant naujos kalbos žaidimo principu, yra tikrai linksmiau nei toliau dirbti ar skaityti jau kiek pabodusius straipsnius apie „Pasaulyje užfiksuota dar keliasdešimt užsikrėtusiųjų koronavirusu atvejų“.
Visiškai nesvarbu, kas tai: mankšta namie, bėgiojimas lauke ar šokinėjimas pagal mėgstamą muziką. Pasportavus visada atsiranda antras kvėpavimas ir noras nuveikti dar ką nors naudingo, neužbaigiant dienos sėdėjimu prie kompiuterio. Laiku pabaigus darbus ir įsijungus mėgstamą tinklalaidę belieka išsikrauti po visos dienos sėdėjimo ant kėdės. Juk sutaupome tiek daug laiko dirbdami namie su patogia apranga: tereikia išjungti kompiuterį, pakilti nuo kėdės ir sportuoti – nereikia piko metu laviruoti grūstyse, persirenginėti, pakalbėti su namiškiais ir tik tada ruoštis sportuoti. Šis sutaupytas laikas ir lengvesnis priėjimas prie sporto taip pat gali padėti ir nesunkiai suformuoti įprotį, kuriam tereikia 21 dienos. Pasportavę tampame laimingesni, atsigauname, o tada dar ir užsimotyvuojame ir kokią knygą perskaityti ar baigti dėlioti jau apdulkėti spėjusią dėlionę. Sportas yra jėga, o karantino metu ypač.