Kęstutis Gečas

Autorius

Medicininis patvirtinimas, kodėl mūsų sprendimus veikia emocijos

Visiems žinoma sena tiesa, kad užplūdus emocijoms žmonės tarsi praranda „sveiką protą“ – nuovoką, gebėjimą racionaliai mąstyti. 

Viskas dėl streso hormono kortizolio, kurio kiekis didėja kilus stresinei situacijai – tada kortizolis ima skatinti smegenų sritis atsakingas už emocijas, migdolinius kūnus, ir pamažu ima slopinti kitą smegenų sritį atsakingą už sąmoningumą/logiką, taip vadinamą Amono ragą. Jeigu viskas vyksta labai intensyviai, labai retais atvejais žmogus gali net ir nieko nebeprisiminti, nes Amono ragas visiškai „išsijungia“ – tada žmogus tik prisimena nemalonų jausmą, bet ne konkrečias detales. Dėl ko taip susiformavo mūsų smegenyse, aiškinti nereikia – kai iš krūmų išgenda liūtas, nėra kada svarstyti, reikia bėgti ir slėptis.
Taip pat nieko stebėtina, kodėl žmonės net nemąsto logiškai apie dideles šilumos kainas. Kai gauni sąskaitą, tai kortizolis „suplaukia“ į migdolinius kūnus, o Amono ragas beviltiškai apleidžiamas…
Ir taip pat nieko nestebina, kad geriausiai veikia didžiuliai plakatai „IŠPARDAVIMAS!!!“ – geriausi kortizolio draugai.
Ir kas pasakė, kad mes – „homo sapiens“? Gal iš tikrųjų „homo permotionem“ („emocionalus žmogus“, pasak Google Translate).

Gauk naujienas pirmas!

Stebime komunikacijos pasaulio naujienas ir tendencijas. Visa tai pakuojame į mūsų naujienlaiškį. Nori jį gauti? Įrašyk savo el. pašto adresą. Kitkuo pasirūpins INK‘ai.

    Tai įvyko – INK naujienlaiškis jau žino kelią iki tavo pašto dėžutės. Ačiū! Geri darbai grįžta gerais laiškais.