Socialinių tinklų tendencijos 2015 metams (II)

Nišinių socialinių tinklų augimas
 

Pastaraisiais metais atsirado nemažai nišinių socialinių tinklų, kurie bando taisyti didžiųjų brolių klaidas – privatumo stoka (neteisėtas demografinių ir psichografinių duomenų rinkimas) ar per didelis reklamos srautas.
Keletas augančių socialinių tinklų žaidėjų:

Ello. Dar vadinamas hipsteriškiausiu socialiniu tinklu be jokių reklamų. Pasižadėjo niekada neperduoti/neparduoti savo vartotojų duomenų trečiosioms šalims. Beje, registruotis galima tik gavus esamo nario pakvietimą.
Yik Yak. Mobilioji aplikacija – socialinis tinklas, kuris leidžia netoliese esantiems 500 vartotojų tarpusavyje keistis visiškai anonimiškais įrašais. Atstumas gali būti ne didesnis nei 1.5 mylios. Socialinį tinklą įkūrė du Furmano universiteto (Pietų Karolina, JAV) studentai, iPhone aplikacijų programuotojai. Praėjus tik metams nuo aplikacijos paleidimo,  Yik Yak buvo įvertintas net 350 mln. JAV dolerių.
Tsu. Žada dalintis iš reklamos gautu pelnu su savo vartotojais, priklausomai nuo jų įrašų populiarumo. Socialinis tinklas pajamas gauna ne tik iš reklamos, bet ir iš partnerių bei rėmėjų. 10% pajamų skiriama platformai palaikyti, likusi dalis atitenka vartotojams. Dalinimasis turiniu yra lygiai toks pats kaip ir kituose socialiniuose tinkluose, tačiau noras uždirbti iš turinio kokybės tik paskatins žmonių kūrybiškumą ir norą į turinį žvelgti rimčiau.
Snapchat. Nenaujas, bet vis dar populiarėjantis socialinis tinklas, kuriame beveik viskas yra laikina – išsiunčiate nuotrauką ar filmuką draugui ir nustatote, po kiek laiko tas įrašas automatiškai išsitrins. Taip pat galima bendrauti matant vienas kito veidą realiu laiku – geriau nei skambutis draugui! Tiesa, naudojamas tik išmaniuosiuose telefonuose.
Secret. Dar vienas augantis hipsteriškas socialinis tinklas. Tikslas – anonimiškai pasidalinti savo „paslaptimis“ su draugais iš Facebooko ar telefono kontaktų sąrašo. Kas keisčiausia – jūs nežinosite, kas su jumis pasidalino tuo įrašu, galėsite tik spėti. Tačiau privačiai kalbėtis su draugais, žinoma, galėsite.
Tinder Plus. Jau gana gerai žinomas socialinis tinklas – mobilioji programėlė, tarp žmonių, ieškančių savo antros pusės. Principas paprastas: reikia nustatyti, kokiu atstumu aplink bus ieškoma žmonių, amžiaus ribas ir lytį. Programėlė suranda žmones pagal šiuos duomenis ir tuomet jau galime rinktis – spausti like arba spausti nope ir pereiti prie kito žmogaus. Bendrauti toliau su jums patinkančiu žmogumi bus leista tik tuomet, jei tas žmogus taip pat paspaus like ant jūsų nuotraukos. Tinder Plus programėlėje yra pagrindinės dvi papildomos funkcijos, kurių išsireikalavo Tinder vartotojai:
undo – leis atgal sugrąžinti žmogų, kuriam netyčia paspaudėte nope.
passport – leis pasirinkti bet kokią kitą lokaciją (miestą, valstybę), kurioje galėsite ieškoti draugų ar tiesiog klausti žmonių informacijos apie vietą, į kurią keliaujate.
Bet ar šie augantys socialiniai tinklai ir programėlės taps tokie populiarūs kaip didieji? Ir jeigu taps – kuriam laikui? Kiekvienas socialinis tinklas turi savo įdomių idėjų ir funkcijų, tik klausimas, kaip jie spręs savo pagrindinį iššūkį – pritraukti naujus vartotojus ir juos išlaikyti. Kas galės bent truputį rimčiau pakonkuruoti su Facebooku? Nekantraujam ir tikimės šiais metais dar daugiau kokybiškų socialinių tinklų ir naujovių iš jų.

Gauk naujienas pirmas!

Stebime komunikacijos pasaulio naujienas ir tendencijas. Visa tai pakuojame į mūsų naujienlaiškį. Nori jį gauti? Įrašyk savo el. pašto adresą. Kitkuo pasirūpins INK‘ai.

    Tai įvyko – INK naujienlaiškis jau žino kelią iki tavo pašto dėžutės. Ačiū! Geri darbai grįžta gerais laiškais.