#Workation: pasas pilnas vizų, portfolio – pasiekimų

Žmonės atostogauja 28 dienas per metus, o šią žiemą man saulė šypsojosi visus tris mėnesius. Ir aš ne mažiau šypsojausi jai.

Sukirtusi su INK rankomis, gruodžio viduryje susikroviau savo kelionių mantą ir išsiruošiau nenuspėjamu ir nežinomu maršrutu į Aziją. Su pažadu – gaudyti idėjas, vėdinti galvą ir dirbti su mylimais klientais puse etato.

Viskas pavyko puikiai – tris savaites traukiniais riedėjau po Japoniją, savaitėlę negalėjau atplėšti akių nuo korėjietiško pakuočių dizaino, atradau Taivano grožį, ir galiausiai du mėnesius praleidau ganydama vėjus ant motorolerių Indonezijoje. O kaip darbas, klausiate? Vyko ir pavyko su kaupu. Už tai turiu lenkti galvą klientams, kurie gyvus susitikimus perkėlė į Skype ir ramiai reagavo, jei mano tekstai, sklidini šilumos, juos pasiekė ne iš Rožių alėjos, o iš Uluvatu paplūdimio.

Matau, jog vakarų pasaulyje #workation tampa tendencija. Taip pat, tokie startuoliai kaip Jobbatical užkariauja kostiumais vilkinčių žmonių širdis, kurie nusprendžia vietoj kasmetinių atostogų turėti (pirmąjį gyvenime) gap-year. Tad sudėliojau pliusus – kodėl ši nauja darbo forma: derinti darbą ir atostogas, pasiteisina:

  • Finansiškai mano kompanijai ši kelionė nepadarė jokio pokyčio. Aš esu ir likau pelningas darbuotojas.
  • Atviromis akimis gaudžiau įvairias idėjas, kurias siunčiau kolegoms kaip mažus įkvėpimus ir klientams – kaip naujas galimybes.
  • 2–4 val. darbo per dieną tikrai leidžia išlaikyti puikų gyvenimo nuotykių ir darbo balansą. O trys mėnesiai – pravėdinti ir pailsinti smegenis.
  • Saulės ir pozityvių emocijų pilni straipsniai, kuriuos rengiau iš paplūdimių ar vulkano aukštumų, buvo suderinti iš pirmo karto. Sutapimas? Nemanau.
  • Jaučiu, kaip grįžusi esu „yes man“ žmogus – degančiomis akimis noriu įgyvendinti naujas iniciatyvas, prisidėti prie bendražygių idėjų, aktyviai dalyvauti kuriant beprotiškas idėjas. Ir visa tai darau su didžiuliu džiaugsmu. Ta tarp džiunglių žalumos, jūros purslų ir saulės atokaitos praleista žiema tikrai tik į gera.

 
Reikia įvertinti, jog šių trijų mėnesių sėkmė neįvyko be papildomų pastangų ir aplinkinių pagalbos. Dėlioju, kad norint sėkmingai tęsti veiklas per atstumą bei derinti darbą ir atostogas svarbu užtikrinti šiuos aspektus:

  • Mokėti save kontroliuoti ir išlaikyti discipliną. Naujos patirtys, netikėtos galimybės plaukioti banglente ar vakarėliai – masina. Disciplina ir aiškiai susidėliotas laikas, kuris bus skiriamas darbui, padeda kokybiškai įgyvendinti pažadus ir sumažina stresą.
  • Partners in crime. Labai svarbu turėti bičiulių namuose, kurie nueis į susitikimą, užbaigs pasiūlymą, jei tau dings elektra, paskambins pašnekovams. Biure dirbanti komanda turi svarią įtaką darbo + atostogų sėkmei.
  • Laiko skirtumai. Indonezija – puiki šalis: atsikeli 10, darbus išsiunti 12, klientus Europoje jie uoliai pasiekia 8 val. ryto. Tas keturių – penkių valandų skirtumas – itin palankus. Visiškai kitaip būtų dirbant iš Amerikos ar Naujosios Zelandijos.
  • Priemonės. Workation metodas itin tinka žmonėms, kurie savo misijas gali įgyvendinti kompiuteriu. Jei jums tenka daug bendrauti telefonu, pravartu būtų pirma pasidomėti, kokiu būdu įkandama kaina galėsite susisiekti su klientais savoje šalyje. Mano atradimu tapo Skype abonentinis 7 Eur/mėn. mokestis, leidžiantis skambinti į visus tinklus Lietuvoje. Taip galėjau ne tik įgyvendinti interviu, bet ir dažnai pabendrauti su seneliais, gyvenančiais Klaipėdoje.

 
Tad pabaigoje noriu dar kartą garsiai padėkoti klientams – už drąsų žingsnį į naujas patirtis ir sakymą that‘s ok, jei konsultacijos vyko iš kaimo Javoje ar svečių namų
Taipėjuje, INK‘ilo gyventojams už avantiūros priėmimą, pagalbą ir didelį laukimą sugrįžtant. Ir paskatinti visus – įgyvendinkite tai, apie ką svajojate, ir priimkite visas globalaus pasaulio galimybes. 

Gauk naujienas pirmas!

Stebime komunikacijos pasaulio naujienas ir tendencijas. Visa tai pakuojame į mūsų naujienlaiškį. Nori jį gauti? Įrašyk savo el. pašto adresą. Kitkuo pasirūpins INK‘ai.

    Tai įvyko – INK naujienlaiškis jau žino kelią iki tavo pašto dėžutės. Ačiū! Geri darbai grįžta gerais laiškais.